ATIKTAN TÜRETİLMİŞ YAKIT (ATY) – REFUSE DERIVED FUEL (RDF)

Enerji ihtiyacı yüksek seviyelerde olan çimento fabrikaları ve termik santraller bu ihtiyaçlarının büyük bir kısmını ticari ve endüstriyel atıktan türetilmiş yakıtla giderebilirler. Yaklaşık 20 mm büyüklüğünde parçalanması gereken bu yakıt için tek aşamalı parçalama yeterli değildir. Bu sebepten dolayı iki aşamalı parçalama sistemi ve malzeme cinsine göre özel olarak tasarlanmış bir ayıklama sistemi gereklidir.

ATY üretim sisteminin temel özelliği iyi bir ön-parçalama ile malzemelerin belirli bir boyuta indirgenmesi ve böylece ikincil parçalamadan önce yabancı maddelerin ugyun bir şekilde ayıklanabilmesidir.

ATY üretim sisteminde kullanılan temel ekipmanlar; Kaba kırıcı, manyetik ayıklama, ağır malzeme ayıklama, ince kırıcı ve konveyörlerdir. Ayrıca malzeme özelliğine göre manyetik olmayan metal ayıklama (eddy-current) ve klor ayıkmamak için optik ayıklama sistemi (bkz: Titech) kullanılabilir.

ATY üretimi için ticari ve endüstriyel atık, evsel atık, plastik ve tekstiller, ambalaj atıkları veya plastik üretim artıkları (PP, PE, PS takozlar gibi) kullanılabilir.

Üretim miktatı seçilen parçalama ekipmanı kapasitesi ve malzeme cinsine göre 8-30 ton/saat arasında olabilir.

SHREDDER TEKNOLOJİSİ

                                         
Kaba Parçalama                                           İnce Parçalama                                 İnce Parçalama
    JUPITER                                                      KOMET                                      POWER KOMET
 

AYIKLAMA TEKNOLOJİSİ
                                                  

Ağır Malzeme Ayıklama                                     Ağır malzemelerin hava                             Manyetik Ayıklama
HFS 1200                                                             marifetiyle ayıklanması

 

KONVEYÖR TEKNOLOJİSİ

                                             

Lindner-Recyclingtech GmbH düz ve eğimli konveyörler konusunda geniş bir üretim yelpazesi ve bilgi-birikime sahiptir. Konveyör sistemleri tesise adapte edilerek diğer Lindner ekipmanlarıyla beraber en uygun şekilde çalışması için tasarlanır ve üretilir.