TITECH Autosort

TITECH otomatik ayrıştırma, farklı atık kolları, tek kullanımlık ürünler, paketleme, kağıt, evsel atık grubuna ait çeşitli birçok malzemeyi ve gelişmiş malzeme bilgisi ve renk kombinasyonu arayan diğer ayrıştırma planlarının yeniden kazanılmasını sağlamak üzere kullanılan birçok-fonksiyonlu ayrıştırma sistemidir.

TITECH otomatik ayrıştırma, her bir geçişte çift tarama gerçekleştiren yeni DUOLINE® tarama teknolojisini kullanıyor. Son derece hızlı ve olağanüstü güvenilirliğe sahip NIR algılayıcıları çeşitli nesnelerin oldukça yüksek bir optik çözünürlükte spesifik kızıl ötesi dalga kuşaklarını belirliyor. Çift tarama prosesi, bir yandan yüksek çözünürlük sağlarken diğer yandan da tarayıcı ünitesi ve taşıma bandı arasındaki mesafenin önemli düzeyde artırılmasını mümkün kılıyor. Bu özellik optik bileşenlere gelebilecek hasarları minimum seviyeye düşürüyor ve güvenilirliği önemli düzeyde artırıyor.

Üst düzey ayrıştırma kalitesinin yanında, TITECH otomatik ayrıştırma, yüksek seviyede esneklik ve girdi malzemesinin istatistiksel olarak saptanması, valf ünitelerine ait yerleşik bakım ve kontrol fonksiyonları ve ayrıştırma ünitesinin bir kontrol odasından kontrol ve takip edilebilmesi seçeneği içeren bir eksiksiz özellikler dizisi sağlıyor.

TITECH Finder

TITECH finder, yüksek saflıktaki metal fraksiyonların yoğunluk, parça büyüklüğü ve karışık atık ve metal kolların karışımı bakımından en zorlu fraksiyonlardan bile ayırt edilmesinde kullanılmak üzere uzmanlaşmıştır.

Yeni nesil Finder oldukça geliştirilmiş SUPPIXX® görüntü işleme prosesi teknolojisini kullanıyor ve tamamıyla yeni bir hassaslık ve doğruluk kalitesi temin ediyor. Bu algılayıcılar hacimli katı cisimlerin akışı esnasında en saf iletken parçacıkları belirliyor. SUPPIXX® görüntü işleme prosesi dijitalleştirilmiş algılayıcı sinyallerinin çözünürlüğünü yükseltiyor. Bu nedenle bu tür saf parçacıkların konumunu yüksek hassaslıkla belirlemek ve ardından bunları yüksek saflık derecesine göre ayrıştırmak mümkün hale geliyor.

TITECH X-tract

TITECH x-tract malzemeleri, yüzeylerini dikkate almaksızın tanımlar. X-ray teknolojisi ile birlikte bu özellik maddeleri sahip oldukları atomik yoğunluğa göre ayrıştırır ve bu nedenle malzeme özlerini farklı malzeme türleri içerisine toplama yetisine sahiptir.

TITECH x-tract özelliğinin tamamıyla yenilenen ayrıştırma teknolojisi, 80 KeV ila 160 KeV enerji aralığında geniş-bant radyasyon oluşturan bir elektrikli x-ray kaynağı kullanıyor. Bu radyasyon ayrıştıralacak malzemeye nüfuz ediyor ve, azaldığında, farklı spektral hassaslığa sahip iki bağımsız algılayıcı hattı kullanan DUOLINE® algılayıcısına sahip bir X-ray kamerasına ulaşıyor. Bu kamera tarafından sağlanan veriler TITECH yüksek hızlı x-ray işleme prosesi kullanılarak sınıfl andırılıyor. Böylelikle malzemelerin atomik yoğunlukları tanımlanabiliyor ve bu malzemenin kalınlığı önem arz etmeksizin büyük ölçüde başarılıyor.

TITECH COMBISENSE

TITECH combisense, yüksek safl ıktaki metal fraksiyonların yoğunluk, parça büyüklüğü ve karışık atık ve metal kolların karışımı bakımından en zorlu fraksiyonlardan bile ayırt edilmesinde kullanılan, bu işlev için uzmanlaşmış yüksek kaliteli bir makinedir.

Yeni TITECH combisense neslinde kullanılan tanımlama teknolojisi daha yüksek hassaslığa sahip bir algılayıcı ve çok daha yüksek bir çözünürlüğe ve renk seçimi opsiyonuna sahip bir renkli tarama kamerasından oluşuyor. Bu, aynı anda birçok malzeme niteliğini topluyor. Bu bilgiler, hassas konumda etkin ve özgün dijital görüntü işleme prosesi ile piksel seviyesinde bile bir araya getirilebilir. Böylelikle farklı malzemeler hassas bir biçimde tanımlanır.