Haarslev Industries, atık su arıtma tesislerinde üretilen çamurun kurutulması alanında çok güçlü bir uzmanlık birikimine sahiptir. 2006’da Haarslev Industries, belediye ve endüstriyel (örneğin, ilaç ve kimya endüstrileri) çamur atıklarının kurutulması alanında onlarca yıllık tecrübeye sahip ünlü bir tedarikçi olan Atlas-Stord’u satın aldı.

        Mevzuata göre katı atık sahasından kaçınılması veya asgariye indirilmesi zorunlu olduğundan, gübre veya sürdürülebilir enerji kaynağı olarak sterilize edilmiş çamurdan yararlanmak hâlâ yaygın bir uygulamadır. Haarslev Industries, çevreyi koruma, enerji tasarrufu ve kaynaklardan ideal şekilde yararlanma amaçlı ekipmanlara odaklanmıştır ve bireysel müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan makineler ve komple tesisler temin etmektedir.

         Doğal olarak kurutulması zor bir ürün olan çamuru işlemek için birinci sınıf sistemler tasarlıyor ve temin ediyoruz. Kurutucularımız, sadece bir adet kendinden temizlemeli yavaş dönen bileşene sahip, basit, kompakt bir çözüm içermektedir. Ayrıca, minimum ısı kaybı ve proseste veya alanı ısıtmakta kullanmak için ısıyı tekrar kazanma imkanı sayesinde üstün enerji verimliliği sağlayabiliyoruz. Macun, toz, granül, pelet veya briket şeklinde elde edilebilen çıktı, çok çeşitli uygulamalara imkan vermektedir.

         KENTSEL ATIKSU YÖNETİMİ

         Birkaç büyük şehir belediye atık su arıtma tesisi için diskli kurutucu sistemleri ve çeşitli kimya ve ilaç endüstrileri için kurutucular ve işleyiciler, Haarslev Industries’in tedarik ettiği ekipmanlar arasındadır.

         Yüksek verimlilik, güvenilirlik ve daha az mekan gerekliliği, sistemlerimizi daha geleneksel sistemlerden ayırt eden özelliklerdir. Günümüzde New York, Seattle, Moskova, İstanbul, Amsterdam ve Hamburg gibi büyük şehirler, Haarslev çamur kurutma ekipmanının performansına güvenmektedir.